اوجالان و تاریخ تمدن!

اوجالان و تاریخ تمدن!

انبوه کتاب های که نام اوجالان را به عنوان مولف بر خود دارند، شاید در نگاه اول او را محقق و نویسنده ای پرکار بنمایاند اما در مرور محتوای کتاب ها، خواننده کنجکاو و دقیق با انبوهی از عبارت ها سطحی ، برداشت های غلط ،سرقت از کتاب های دیگران و… مواجه می شود.

برداشت های اوجالان از سوسیالیست ، برداشت های ناقص و تحریف شده است . او هنوز بر تفکر نخ نما شده و منسوخ سوسیالیستی پا فشاری می کند و در تصورات او از واقعیت های دنیا ،توهم موج می زند ، او با استفاده از عبارات مکلف و نامفهوم می کوشد خود را نظریه پردازی بی همتا معرفی کند.

اوجالان و تاریخ تمدن!

اولین و گویاترین بخش از تصورات موهوم اوجالان ، دیدگاه های او در مورد تاریخ تمدن است ، اوجالان ، تاریخ قوم کرد را بصورت تحریف شده ای بیان می کند. او قوم کرد را از قدیمی ترین قوم دنیا دانسته و ادعا می کند که کردها بانی تمدن سومر یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا هستند،ما قصد ارائه مباحث تاریخی در این نوشته کوتاه را نداریم اما می دانیم که مثلاً بانی تمدن سومر قوم سومری ها بودند و علاوه بر این قبل از تشکیل تمدن و شهرنشینی در سومر ،انسان در مصر باستان به تمدن عظیمی دست یافته بود که آثار آن در موزه های معتبر موجود است. همچنین در چین باستان و در تمدن اینکاهای آمریکای جنوبی نشانه های تمدنی باستانی یافت شده است.

می دانیم کردها از ابتدا قومی کوچ رو بوده اند و هنوز هم نشانه های آن دیده می شود. کوچ رو بودن با یکجا نشینی که لازمه تاسیس شهر است ،منافات دارد. گذشته از اینها همه می دانند که کردها از ریشه ی آریاییهای مهاجر به منطقه ی خاورمیانه هستند و قبل از ورود آنها به منطقه،در فلات ایران تمدن های بسیار قدیمی تری چون تمدن شهر سوخته ی سیستان وجود داشته است . پژوهش های باستان شناسی در منطقه فلات ایران گواه این مطلب هستند.

درباره نویسنده

2984مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2015 bitawan.com. محفوظ است.